Ha először jársz oldalunkon, akkor kifejezetten ajánljuk a „Módszertan” fejléc bejegyzését, amelyből gyorsan megértheted, hogy mi a célunk cikkeinkkel, illetve mit értünk az olyan kifejezések alatt, mint „támadáspontok”, illetve „kulcsmomentumok”.
Mérkőzés
Vasas vs. Videoton
Illovszky Rudolf Stadion, 2016. 10. 29. 17:45
Mérkőzés szempontjából kiemelt adatok
- A Vasas hazai pályán rendkívül meggyőző, 6 meccsükből 5-t megnyertek, ráadásul 13 szerzett góljuk mellé mindössze 4-et kaptak. (1. ábra)
- A Videoton idegenbeli mutatója (3 Gy, 1 D, 2 V) a 2. legjobb a bajnokságban, ráadásul ők szerezték a legtöbb gólt vendégként (11). (1. ábra)
- A Videoton épp a 13. forduló után előzte meg a Ferencvárost a legtöbb helyzetet kialakító csapatok rangsorában (2. ábra), ezt leginkább a támadójátékuk kiegyensúlyozottságának köszönhetik (5. ábra, a fehérváriak zöld trendvonala nagyjából vízszintes).
- A Vasas támadójátéka a szezon során folyamatosan javult, érdekesség, hogy ezzel párhuzamosan ellenfeleik is egyre több helyzetet dolgoznak ki ellenük (4. ábra, a zöld és piros trendvonalak is emelkednek).
Mi kell a Vasas sikeréhez?
- Az, amit hazai pályán megszokhattunk tőlük, azaz kevés kapott és viszonylag sok rúgott gól.
- Hogy újra megmutassák, a kiegyenlített meccsek megnyerésének nagy mesterei. Ahogy a 4. ábrán látszik, sokszor úgy nyertek meccset, hogy nem voltak egyértelmű fölényben a kidolgozott helyzetek tekintetében, várhatóan most szombaton sem lesznek.
- Hogy jobban jöjjenek ki a rögzített szituációkból, hiszen ne feledjük, a bajnokság szögletekből két legveszélyesebb csapata találkozik egymással (16. ábra).
- Hogy Mahir Saglik ott folytassa, ahol az előző két fordulóban abbahagyta. Úgy tűnik, végre van a Vasasnak egy igazán jó formában lévő csatára, ami ritka kiváltság az NB1-ben.
Mi kell a Videoton sikeréhez?
- Olyan egyéni villanások, amivel az Újpest elleni meccsüket is megnyerték a most búcsúzó stadionban. Lazovic, Scepovic, Géresi és Feczesin is akármikor képes lehet egy olyan megmozdulásra, ami a semmiből teremt lehetőséget a gólszerzésre (8. ábra).
- Hogy jobban jöjjenek ki a rögzített szituációkból, hiszen ne feledjük, a bajnokság szögletekből két legveszélyesebb csapata találkozik egymással (16. ábra).
- Hogy ne lassítsa le őket drasztikusan a rossz minőségű gyepszőnyeg. A Vidi sokkal jobb a lapos, rövid passzokra épülő játékban (10. és 14. ábra), így rájuk hat igazán negatívan az Illovszky Rudolf Stadion utóbbi időkben kifejezetten rossz talaja.
Bajnoki tabella és fontosabb adatok:
1. ábra
Támadójáték hatékonysága:
2. ábra
Védelmek hatékonysága:
3. ábra
Csapatok fordulónként mutatott teljesítménye:
4. ábra
5. ábra
6. ábra
Kulcsjátékosok:
7. ábra
8. ábra
Támadójáték összehasonlítása:
9. ábra
10. ábra
11. ábra
12. ábra
Játékelemek összehasonlító adatai:
13. ábra
14. ábra
15. ábra
16. ábra
17. ábra
A Facebook poszt borítóképe az nb1.hu-ról származik.
Források:
A táblázatokban és ábrákban saját adataink szerepelnek.
A bajnokság összes mérkőzését a köztévé médiatárán keresztül láttuk (mediaklikk.hu).
A csapatlogók az MLSZ honlapjáról származnak (mlsz.hu).